|
NL Coherentie
De Evert Vermeer Stichting vindt het belangrijk dat bij alle beleidsbeslissingen die politici maken rekening gehouden wordt met de belangen van ontwikkelingslanden. Daarom is de EVS in 2002 het Coherentie Programma gestart om zo een einde te maken aan incoherent beleid ten aanzien van ontwikkelingslanden. Bij incoherentie gaat het om tegenstrijdig beleid, waarbij het ene beleidsterrein strijdig is met het beleid voor ontwikkelingslanden en in het nadeel werkt van de positie van die ontwikkelingslanden. De EVS zet zich in om deze beleidsincoherenties op te lossen.
Het duidelijkste voorbeeld van incoherent beleid is het markttoegangsbeleid van de Europese Unie (EU). Aan de ene kant steunt de EU ontwikkelingslanden om hun eigen landbouwsector op te bouwen, terwijl aan de andere kant de toegang van landbouwproducten naar de EU bemoeilijkt wordt om zo de Europese landbouw te beschermen. De EVS vindt dat drastische hervormingen van het landbouwbeleid op korte termijn noodzakelijk zijn, zodat ook ontwikkelingslanden eerlijke kansen krijgen.
Het Coherentie Programma richt zich vooral op Nederlandse Tweede Kamerleden en Europarlementariërs. De EVS publiceert voorbeelden van incoherent beleid op de NL Coherentie site. Hier staan zo’n vijftien cases beschreven over uiteenlopende thema’s als kunstroof, wapenhandel en conflictdiamanten. Het blijft hier echter niet bij. Op basis van deze cases worden politici aangesproken op hun stemgedrag en voert de EVS acties om op ludieke wijze aandacht te vragen voor de effecten van het schadelijke beleid en organiseren we publieksdiscussies. Op die manier wil de EVS bereiken dat politici meer coherente beleidsbeslissingen nemen. Meer weten? kijk op: www.coherentie.nl |